Playa de Caletón Blanco

Chráněné pláže a zátoky na severu Lanzarote

Rybářská vesnička Órzola má bohatou sbírku přívětivých zátok ve východní části pobřeží. Tato přírodní krása si žádá výlet do této severní oblasti ostrova Lanzarote. Mezi zátokami vyniká Caletón Blanco. Její název krásně vystihuje hlavní charakteristiku zdejšího písku: bělounký a čistý jako málokde. Přírodní nádrž s křišťálově průsvitnou vodou zabírá velkou část tohoto snového koutu protkaného vulkanickou lávou.

Relaxační koupání na plážích v Órzola

Některé části pláže jsou ideální pro děti z důvodu přirozené ochrany zajišťované skalami. Jinde je voda velmi hluboká a pláž je tedy vhodná pro osvěžující koupele v otevřeném moři. Chcete-li si vychutnat koupání v celé jeho kráse, doporučuje se přijít během přílivu. Pláž disponuje rozsáhlým místem, kde můžete nechat auto. Tyrkysově modré vody, klid, kvalita přírodního písku a téměř vždy přítomné slunce jsou nedocenitelné.

Length
250 m
Parking
Sin vigilancia
Aguas tranquilas
Localidad
Haría

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
Štítky
Etiquetas
3
9
262
262
10045