Playa de Famara

Pláž se zlatým pískem v přírodním parku na ostrově Lanzarote

Na severovýchodě ostrova Lanzarote se na délce více než pět kilometrů světlého písku rozkládá pláž Famara. Nachází se v přírodním parku souostroví Chinijo, mezi rybářskou vesnicí Caleta de Famara a úpatím působivého skaliska Famara. Celá její krása se rozvíjí za odlivu, kdy voda vytvoří na písku tenkou vrstvu a obloha a skalisko se v ní odráží jako v obřím zrcadle. A pokud odliv nastane současně se soumrakem, návštěvník může zvěčnit jeden z nejcharakterističtějších obrázků Kanárských ostrovů s ostrovem La Graciosa, který se rýsuje v pozadí.

Sportovní pláž poblíž vesnice Caleta de Famara

Pláž Famara je divoká a sportovní pláž, kde je díky zdejším stálým vlnám a větru možné provozovat vodní sporty, jako je surfování, bodyboarding, windsurfing a kitesurfing, nebo dokonce letecké sporty, jako je paragliding a rogalo, při kterých vzlétnete z vrcholku skaliska Famara. Za odlivu však oceán ustupuje a na celém břehu se tvoří obří klidné a mělké louže. To je ideální doba pro odpočinek na slunci a také je to další ze zázraků, které tato pláž vybízející k dlouhým procházkám u moře nabízí. A po dni na pláži není nic lepšího než si vychutnat lahodný pokrm z ryb na terase některé z restaurací v rybářské vesnici Caleta de Famara.

Délka
6 km
Hammok sunshade
Nudist zone
Parking
Restaurant
Showers
Sport equipment
WC
Public transport
Tourist info
Todo el año
Viento
Oleaje fuerte
LGTBI
Localidad
Teguise
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
Štítky
Etiquetas
3
9
262
262
10045