Playa de Las Malvas

Vulkanické místo v Tinajo

Pláž Las Malvas je jedinečné místo vzdálené pouhých 10 kilometrů od centra města Tinajo. Je to malá zátoka s černým pískem, který vznikl erozí lávy ze sopky Timanfaya. Svým profilem silně připomíná Ohňové hory, které jsou tak reprezentativní pro sopečnou orografii ostrova. Díky poloze pláže, která je otevřená do Atlantskému oceánu, sem neustále vanou pasáty, a proto jsou zde běžné silné vlny. K ochraně před větrem slouží různá zákoutí podél pláže. Je to místo, které obvykle není příliš přeplněné, takže je ideální pro chvíle odloučení. Kromě toho má toto místo pro návštěvníky díky svým vulkanickým vlastnostem a intenzivní černé barvě písku zvláštní magnetismus.

Pláž pro rybaření

Kromě působivé přírody je pláž Las Malvas velmi oblíbená u rekreačních rybářů, kteří zde loví drobné měkkýše rostoucí na skalách, jako jsou limpety a burgados. Najdeme zde také kraby a mořské ježky, kteří jsou velmi oblíbení v tradiční kanárské kuchyni.

Délka
180 m
Sin vigilancia
Viento
Oleaje fuerte
Localidad
Tinajo
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
3
9
262
10045