Playa de Papagayo

Jedna z nejoblíbenějších pláží na ostrově Lanzarote

Na jihu ostrova Lanzarote se nachází jedna z nejoblíbenějších pláží na ostrově. Je to Papagayo, malá, ale nesmírně krásná zátoka s bílým pískem. Pláž Papagayo má tvar zátoky nebo lastury (jak ji rádi označují někteří obyvatelé). Láká svým průzračným mořem smaragdové barvy, které je po celý den nehybné, jako by se jednalo o bazén. Je to ideální místo, pokud chcete začít se šnorchlováním a užít si krásu místního dna nebo chcete bez obav nechat děti čvachtat se ve vodě.

Užijte si přírodní památku Los Ajaches

Pláž se nachází v malé dolině, do které se za pár minut dostanete po malé cestičce. Díky svému umístnění je chráněná před větrem a leží na téměř divokém místě. Přestože se nachází v přírodní památce Los Ajaches, na kraji hřebenu najdete malý stánek, kde si můžete koupit občerstvení nebo pití. Nejvíce si to užijete za soumraku. Je dobré vědět, že pro motorová vozidla je vjezd do oblasti zpoplatněný. Je zde parkoviště a nedaleko také tábořiště.

Délka
120 m
Nudist zone
Parking
Restaurant
Public transport
Tourist info
Sin vigilancia
Klidná voda
LGTBI
Localidad
Playa Blanca

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
Štítky
Etiquetas
3
9
262
262
10045