Playa Grande

Nejznámější městská pláž na ostrově Lanzarote
Playa Grande je městská pláž nacházející se ve velkém turistickém letovisku Puerto del Carmen na jihu ostrova Lanzarote. Pláž je více než kilometr dlouhá a chlubí se zlatým pískem a klidným mořem. Ze všech pláží v této oblasti je nejznámější. Ročně ji totiž navštíví nejvíce lidí a točí se okolo ní veškerý život v letovisku Puerto del Carmen. Její věhlas je způsobený částečně třídou de las Playas, rozlehlou plážovou promenádou s cyklostezkou, která je plná obchodních aktivit a míst noční zábavy.
Přístupná pláž se zlatým pískem v letovisku Puerto del Carmen
Playa Grande je na ostrově Lanzarote tak známá zejména díky široké nabídce služeb – najdete tu sprchy, parkoviště, záchranný tým a půjčovna lehátek a slunečníků. Především je to však skvěle přístupná pláž pro osoby s omezenou pohyblivostí, a jsou zde proto k dispozici vozíky do vody, bóje a řetězy. A to není všechno – ve stínu palem, sopečné skály a oblastí s parkovou úpravou pláž nabízí skvělé výhledy na sopečný útvar Los Ajaches, přírodní památku.
Length
1.190 m
Accessible
Hammok sunshade
Parking
Restaurant
Showers
WC
Public transport
Tourist info
LGTBI
Todo el año
Aguas tranquilas
Localidad
Puerto del Carmen

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
Štítky
Etiquetas
3
9
262
262
10045