Diego Hernández

„Divoká“ pláž na Tenerife

Tato pláž se zlatavým pískem a tyrkysovou vodou se nachází v La Caleta v obci Adeje a patří k nejméně známým na Tenerife, což ji činí obzvláště atraktivní pro ty, kteří chtějí relaxovat v „divokém“ prostředí. Pláž je dlouhá asi 80 metrů a široká sotva 25 metrů, proto se doporučuje navštívit ji při odlivu, protože po přílivu už na písku nezbývá téměř žádné místo.

Cesta podél moře

Stejně jako všechna „panenská“ místa vyžaduje i přístup na pláž Diego Hernández jisté úsilí, protože se tam nedá dojet autem a musíte jít pěšky. Nejjednodušší cesta vede obvykle po stezce, která začíná u vyvýšeného chodníku v blízkosti golfového areálu Costa de Ajede.

Délka
200 m
Nudist zone
Public transport
Sin vigilancia
Klidná voda
Localidad
Adeje
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
1
9
262
10045