Playa de Antequera

Divoká pláž venkovského parku Anaga na Tenerife

Venkovský park Anaga na severovýchodě Tenerife je posetý četnými divokými zátokami vhodnými ke koupání. Pláž Antequera se obtížně dostupná pěšky, a proto si zachovává svůj charakter nudistické pláže s krásnou krajinou a nádhernými výhledy. Řada koupajících se se dostává na zlatavý vulkanický písek této pláže lodí. Tak či onak, dostat se na tuto vyhlášenou panenskou pláž s klidným mořem uprostřed léta stojí určitě za to.

Cesta lodí na panenskou pláž v Santa Cruz na Tenerife

Pokud dáte přednost pěší turistice, měli byste být ve formě. Výhledy odsud jsou nedocenitelné. Auto musíte nechat v Igueste de San Andrés a odtud se vydat některou ze dvou nejvyužívanějších cest. Po těchto cestách mezi útesy, kdy terén stoupá a některé úseky jsou obtížní, se za tři hodiny dostanete na pláž Antequera. Mnozí se zpátky vracejí po moři, nebo si na moře alespoň vyjedou. V každém případě cílem je jedna z nejznámějších pláží s touto nabídkou na ostrově.

Délka
400 m
Nudist zone
Sin vigilancia
Oleaje fuerte
Localidad
Santa Cruz de Tenerife
Prohibido el baño

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
1
9
262
10045