Playa de Benijo

Nudistická, exotická pláž s blízkou restaurací na Tenerife

I když nepřijdete sami a na pláži budou i další lidé, samota a klid, které nabízí pláž Benijo zasazená do nádherného prostředí, dělají z této pláže vyhledávané místo pro milovníky alternativního koupání a slunění. Nachází se ve Venkovském parku Anaga, na severovýchodě ostrova. Tato enkláva se na konci mění v cestu, která prochází částí krajiny s vavřínovým lesem, nabízí nádherný výhled na Atlantický oceán a masiv s obtížnou orografií, je zde řada útesů a vrcholků hodných nejedné fotografie.

Koupání ve Venkovském parku Anaga

Symbolické skály omývané vodami z pláže Benijo navracejí energii. Jako kdyby byly jejími pány. Rozměry tmavého vulkanického písku se zvětšují při přílivu a v létě. Tento legendární nudistický kout, ležící v blízkosti městečka a pláže Almáciga, umožňuje i se najíst v restauraci nacházející se tam, kde končí cesta pro auta a začíná sestup do písku. Sice je třeba dávat velký pozor v moři, ale Benijo je nezbytnou zastávkou pro milovníky divočiny.

Délka
300 m
Nudist zone
Parking
Public transport
Solo en verano
Oleaje moderado
Localidad
Benijo
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
1
10
262
10045