Playa de El Ancón

Exotická pláž ideální na procházky na severu Tenerife

Málokterá procházka po severním pobřeží Tenerife je tak příjemná a nabízí tak mimořádné výhledy a je tak příjemným útočištěm v létě. Pláž El Ancón v La Orotava je menších rozměrů a své nedaleké sestře nemusí moc závidět: Los Patos. V chráněné krajině El Rincón je cesta za zdejším černým vulkanickým pískem skutečným dobrodružstvím mezi banánovými plantážemi, útes a vinicemi, z nich pochází slavné víno malvasia. Odměnou je koncová osvěžující koupel.

Pláž s nádherným výhledem a útes v La Orotava.

Pro cestu sem je ideální nechat auto na konečné autobusu. Odtamtud se vydáte doprava po cestě a za 25 minut dorazíte na prototypickou panenskou pláž. Předtím ale musíte projít okolo atraktivního obydlí s chatrčí, které upoutá pozornost svou polohou, i když je možné přijít i cestou u přilehlé lokality Santa Úrsula. Na pláži si užijete klidu, horkého písku a jedinečných výhledů na útesy.

Délka
160 m
Sin vigilancia
Oleaje fuerte
Localidad
La Orotava
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
1
9
262
10045