Playa de Los Patos

Nudistická a rajská pláž na Tenerife

Los Patos je mýtická nudistická pláž na Kanárských ostrovech. Nachází se v nádherném údolí La Orotava, v pozadí se tyčí hora Teide. Vulkanický písek této panenské pláže se zvětšuje v létě a při odlivu. Zanechává jednu z největší oblastí na koupání po celé šířce severní části ostrova Tenerife. Situace je podobná jako na ostrově Fuerteventura. Pokud navíc poleví tradiční vlny, koupání v čistých a osvěžujících vodách obklopených přírodou je naprosto nedocenitelné. Budete jako v ráji.

Pláž s největším množstvím vulkanického písku na Kanárských ostrovech

Tato pláž se nachází v El Rincón, chráněném kraji o rozloze dva miliony metrů čtverečných. Jsou zde banánové plantáže a další tři kvalitní pláže. Přístup sem není úplně snadný, ale jakmile stoupnete na zdejší horký písek a budete si vychutnávat klid, samotu a majestátní útes a výhledy na turistický přístav Puerto de la Cruz, uvidíte, že vaše úsilí stálo za to. Pokud je navíc moře v odlivu, můžete jít dále, projít se po dlouhých lánech písku, nebo se jen tak čvachtat ve vytvořených mini zátokách. Toto vše stojí za cestu na ostrov.

Délka
1 km
Sin vigilancia
LGTBI
Localidad
La Orotava
Prohibido el baño

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
1
9
262
10045