Playa Jardín

Pláž na ostrově Tenerife, která je dílem Césara Manriqueho

V turistickém letovisku Puerto de la Cruz na severu ostrova Tenerife se nachází Playa Jardín, jedna z nejznámějších pláží v této oblasti. V 90. letech minulého století ji navrhl slavný kanárský umělec César Manrique. Byla vytvořená tak, aby návštěvníkům zajistila dobrý odpočinek. Již přístup na pláž skrz zahrady s autochtonní flórou, po stezkách mezi kamennými zídkami a vodopády, je úplná iniciační cesta ke dni plnému odpočinku na pláži se všemi službami a úžasnými výhledy na sopku Teide.

Tři městské zátoky s černým pískem v letovisku Puerto de la Cruz

Playa Jardín je městská pláž s černým pískem, rozdělená na tři úseky: Playa del Castillo, Playa del Charcón a Playa de Punta Brava. Pláž je vybavená postranním vlnolamem, který ji chrání před vlnami. Přesto zde najdete také otevřené oblasti, kde je možné surfovat. Plážová promenáda ji spojuje se zahradami, dětskými hřišti, terasami a kavárnami a altánem, kde se odehrávají hudební vystoupení. Navíc nabízí zapůjčení slunečníků a lehátek, sprchy, šatny a přístup pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Délka
2 km
Accessible
Hammok sunshade
Parking
Restaurant
Showers
WC
Public transport
Tourist info
Sin vigilancia
Oleaje moderado
Localidad
Puerto de La Cruz

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
Štítky
Etiquetas
1
9
262
262
10045