Koupaliště Roque Prieto

Místo ke koupání a odpočinku na severu ostrova Gran Canaria

V přírodních koupalištích Roque Prieto na severu ostrova Gran Canaria získává pojem odtržení od světa svůj původní význam. I když je dobré zachovat na otevřeném moři vždy opatrnost, tenhle kout v blízkosti Santa María de Guía nabízí dvě laguny vytvořené člověkem a vhodné pro klidné koupání na břehu divokého moře. Přírodní bazény se zónami s velmi malou hloubkou, ale i s úseky tři metry hlubokými, jsou perfektní zastávkou pro ty, kdo hledají odpočinek mimo zástavbu a ruch města.

Čisté a klidné vody na ostrově Gran Canaria

Ačkoli vám toto místo kvůli poměrně odlehlé poloze nenabízí žádné služby, tuto skutečnost vám plně vynahradí požitek ze zkroceného Atlantiku, který pravidelně obměňuje vody v obou lagunách. Najdete zde ale sluneční terasu, zábradlí a snadný přístup jen pár minut od parkoviště. Milovníkům lagun, které se nacházejí u rozsáhlých plantáží proslulého kanárského banánovníku, umožní průzračná voda dohlédnout až na skalnaté dno. Návštěva, kterou musíte zařadit do svého programu.

Parking
Solarium
Solo en verano
Oleaje fuerte
Localidad
Santa María de Guía

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
- V mnoha přírodních koupalištích je zakázán vstup s domácími zvířaty. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
2
9
262
10045