Charco del Viento

Čtyři přírodní koupaliště pro všechny věkové kategorie

Pokud si chcete užít lávy v oceánu a přírodní koupaliště, pak zde máte hned čtyři. Laguna El Viento (Vítr) je nejnavštěvovanější zónou ke koupání v La Guancha a jednou z nejznámějších a nejlépe přístupných lagun na severu Tenerife. I když sem někdy pronikne síla Atlantiku, toto území plné krásy a barevných kontrastů vám nabídne klidné koupání v různých zálivech, s písečnými i skalnatými zónami ideálními ke slunění.

Koupání s výhledem na Teide, s banánovníky a blízkým parkovištěm

Na rozdíl od jiných přírodních koupališť Kanárských ostrovů je cesta do tohoto koutu plného slunce a soli poměrně jednoduchá. Ze silnice do Icod de los Vinos s působivými výhledy na Teide odbočíte na asfaltovanou spojnici označenou jménem laguny. Ta vás zavede přes banánové farmy na široké parkoviště a na rekonstruované schodiště k opravdovému pokladu, který vaše potěšení zčtyřnásobí.

Parking
Solarium
Kids zone
Sin vigilancia
Localidad
La Guancha

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
- V mnoha přírodních koupalištích je zakázán vstup s domácími zvířaty. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
1
9
262
10045