Přírodní památka Las Playas

Pozoruhodná krajina na jihovýchodě ostrova El Hierro

Přírodní památka Las Playas chrání jednu z nejpozoruhodnějších krajin na ostrově El Hierro: obří záliv jakoby vykousnutý do ostrova v jeho jihovýchodní části. Je výsledkem série hromadných sesuvů půdy, které do moře strhly část nejmladšího z Kanárských ostrovů. Vznikl tak gigantický amfiteátr dlouhý devět kilometrů a přes tisíc metrů vysoký, otevírající se směrem k moři. V tomhle utajeném koutu naleznete klid a pohodu. Svou polohou je Las Playas jednou z ideálních destinací k prožití nerušené dovolené.

Pohled na Roque de Bonanza a Parador Nacional de Turismo

Z půlkruhového údolí se před vámi rozevřou úchvatné pohledy, a to jak z rozhleden Las Playas a Isora na vrcholu, tak i z oblázkových pláží, jež masivu propůjčily jméno. Naproti údolí se z moře vzpíná slavné skalisko Roque de Bonanza, výhřez vulkanických hornin a přírodní symbol ostrova, jehož tvary probudí vaši představivost. Hned na mořském pobřeží nabízí služby jeden ze španělských státních luxusních hotelů, Parador Nacional de El Hierro. Údolí klidu je dosažitelné za necelých 10 minut jízdy z hlavního ostrovního přístavu La Estaca.

Výška
285 m
Flora interest
Trekking routes
Wildlife interest

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
7
10
262
10045