Isla de Lobos - ostrov lachtanů

Vydejte se lodí na ostrov lachtanů
Jednodenní výlet na Isla de Lobos je zárukou ozdravného klidu, krystalických vod a nádherných vulkanických scenérií. Jméno ostrůvku je odvozeno od lachtanů a tuleňů, kteří žili na jeho pobřeží ještě před nedávnou dobou. Plocha ostrova dosahuje 4,5 kilometrů čtverečních, nejvyšší bod dosahuje 127 metrů n. m. a není zde jediná silnice! Ze severu Fuerteventury se k němu dostanete za 15 minut plavby lodí. Nesmírné krajinné a přírodní hodnoty ostrova se zasloužily o udělení statutu přírodní park.
Šnorchl a horská turistika na Isla de Lobos
K pobřeží z vulkanických hornin a bílého písku se dostanete malým trajektem z přístavu Corralejo na Fuerteventuře. Z paluby převozní lodi můžete sledovat průzračnou tyrkysovou vodu, ideální prostředí pro šnorchlování, a okamžitě si dokážete představit, jakou kvalitu budou mít čerstvé ryby podávané v osadě Puertito de Lobos. Několik turistických stezek vás dovede buď k dokonalému sopečnému kráteru v kotli La Montaña nebo na intimní pláž La Calera či k emblematickému majáku Lobos.
Výška
25 m
Flora interest
Catering
Parking
Trekking routes
Recreation areas
Wildlife interest
Localidad
Islote de Lobos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
4
10
262
10045