Přírodní památka Barranco de Guayadeque

Jeskynní domy v úchvatném údolí na Gran Canaria

Guayadeque je skrytým šperkem přírody a folkloru na ostrově Gran Canaria. Rozlehlé údolí o délce 15 kilometrů leží v jihovýchodní výseči ostrova. Jako had se vine krajinou a návštěvníka ohromí drsným vzhledem i strmými úbočími plnými autochtonních rostlin. Pocit snové krajiny ve vás umocní slavné jeskynní domy – přírodní jeskyně rozeseté podél údolí a upravené jako zvláštní příbytky, ubytování pro příznivce agroturistiky a restaurace.

Jednodenní výlet do blízkosti Maspalomas

Jedinečné údolí je dokonalým cílem jednodenního výletu z turistických center jako Maspalomas, vzdáleného pouhých 30 minut jízdy. Na začátku údolí naleznete návštěvnické středisko Guayadeque. Dozvíte se v něm o zvyklostech domorodých kanárských obyvatel z údolí. Silnice údolním korytem stoupá až k poustevně a k několika restauracím ve skále, s nabídkou místních pokrmů. V místě, kde silnice končí, začíná sedmikilometrová stezka k sopečné kaldeře Los Marteles.

Výška
279 m
Flora interest
Catering
Perfoming center
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
Ingenio y Agüimes

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
2
10
262
10045