Vodní nádrž Las Niñas

Uměle vytvořené jezero na Gran Canaria pro radost na celý den

Každý, kdo hledá kout přírody k příjemnému strávení dne, nalezne u vodní nádrže Las Niñas dokonalou enklávu. Umělé jezero roubené kanárskými borovicemi nabízí široké piknikové možnosti. K nabídce služeb patří mimo jiné stoly, ohniště, toalety a parkoviště. Nechybí zde ani místo pro kempování. Oblastí probíhá několik stezek. Vydáte-li se po nich, užijete si jezero Las Niñas a její okolí z jiného pohledu.

Smutný svědek tragického příběhu

Přehradní nádrž Las Niñas je doslova opředená legendami a záhadami. V její blízkosti roste 400 let stará borovice, svědek tragického příběhu. Přímo pod korunou stromu kdysi v plamenech zemřela mladá žena. Připomeňme, že borovice, jejíž silueta zřetelně vyniká v nádherné krajině kolem nádrže Las Niñas, sama za svůj dlouhý život přestála několik požárů.

Výška
260 m
Flora interest
Catering
Parking
Trekking routes
Wildlife interest

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
2
10
262
10045