Přírodní park Cumbre Vieja

Úchvatná krajina

Přírodní park Cumbre Vieja sahá od středu ostrova La Palma až na jih. Spatříte v něm ztuhlé lávové proudy z prehistorických i nedávných dob související s erupcí sopky Teneguía v roce 1971. Některé z vulkánů přírodního parku Cumbre Vieja jsou domovem nejrůznějších rostlinných a živočišných chráněných druhů. Značnou část parku pokrývá borový les a v kontrastu s temnou barvou země vytváří pozoruhodnou krajinu.

Pěší trasa mezi vulkány ostrova La Palma

Nejlepší způsob, jak se seznámit s vulkanickou činností ostrova La Palma a odhalit tajemství přírodního parku Cumbre Vieja, je pěší turistická trasa protínající park od severu na jih. Je známa pod názvem Stezka kolem sopek, Ruta de los volcanes, a probíhá kolem všech důležitých vulkanických kráterů. Na trase, která není vhodná pro motorová vozidla, si užijete jedinečné pohledy na ostrov La Palma a další nejbližší ostrovy.

Výška
260 m
Flora interest
Catering
Parking
Perfoming center
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
Breña Alta, Breña Baja, Villa de Mazo, El Paso, Fuencaliente

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
  • Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
  • Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
5
10
262
10045