Charco de los Clicos

Laguna v sopečném kráteru na ostrově Lanzarote

Na západním pobřeží ostrova Lanzarote poblíž města Yaiza najdete krajinu plnou kontrastů. Starý sopečný kráter se zde ponořil do Atlantského oceánu a dal vzniknout laguně známé jako Charco de los Clicos a prohlášené za přírodní rezervaci. Zelená barva vody, způsobená řasami na dně laguny, kontrastuje s antracitově černým pískem pláže El Golfo jen 100 metrů od jezera a s modrou barvou oblohy a moře.

Užijte si sopečnou krajinu hned vedle moře

Abyste si krajinu vychutnali, doporučujeme navštívit nejprve vyhlídku El Golfo, a to hlavně v pozdních hodinách dne, kdy všude kolem vládne ticho a klid. Cesta svažující se od parkoviště a vyhlídky na pláž vás nechá plně si užít zvláštní atmosféru sopečné krajiny Charco de los Clicos a západ slunce na břehu moře.

Výška
5 m
Trekking routes

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
3
10
262
10045