Chráněná krajinná oblast La Geria

Celosvětově unikátní vulkanická krajina

Jak může vyprahlý ostrov Lanzarote produkovat svá vynikající sladká bílá vína? Odpovědí je geria, kuželovitá jímka vykopaná v přírodních vrstvách sopečného štěrku a popele, hluboká podle okolností až tři metry. Do středu prohlubně je zasazena rostlinka vinné révy, nízká kamenná zídka půlkruhového tvaru kolem horního okraje slouží jako ochrana proti větru. Dokonalé jímky v nekonečných řadách v odstínech antracitu, svěží zeleně a okru vytvářejí na světě jedinečnou krajinu, která přispěla k vyhlášení ostrova Lanzarote biosférickou rezervací UNESCO.

Mezinárodně uznávané vinařské sklepy a vína

Ačkoli se tu stejným způsobem pěstují i ovocné stromy jako třeba fíkovníky, hvězdou všech gerií je vinná réva. V chráněné krajinné oblasti La Geria působí řada vinařských sklepů, prodávající svá sladká vína odrůdy Malvasie na mezinárodních trzích. A mezi vinicemi, z kterých se člověku tají dech, se ukrývá další přírodní klenot, jeskyně Los Naturalistas dlouhá 1 600 metrů. Vydáte-li se do této sluje, pak opatrně a s dobrou lampou, která dokáže osvětlit četné drobné jehlicové útvary z lávy visící od stropu dolů.

Výška
260 m
Flora interest
Catering
Parking
Trekking routes
Wildlife interest

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
3
10
262
10045