Měsíční krajina v přírodním parku Corona Forestal

Úchvatné místo na jihu Tenerife

Kdo ještě pochybuje, že příroda je nejlepším umělcem, jaký kdy existoval, ten ať navštíví zdejší krajinu s vrtošivými formacemi ukrytou na nejvyšších úbočích hor na jihu ostrova Tenerife. Měsíční krajinu tvoří množství kónických figur stylizovaného vzhledu a celý soubor připomíná modernistickou katedrálu. Po tisíce let cizelovala eroze svah z tisíce sešikmených vrstev tufu, horniny z jemného sopečného popela béžové barvy. Výsledkem je podivuhodný úkaz jako vystřižený z jiné planety. Odtud také pochází jeho název.

Trasa z Vilaflor k Měsíční krajině

Tohle malé zákoutí ukryté mezi svahy porostlými borovicemi je dostupné pouze po pěší trase střední až vysoké náročnosti o celkové délce 13 kilometrů tam a zpět. Výchozím bodem je horské městečko Vilaflor. Cesta stoupá přírodními lesy kanárských borovic a po staletých kamenitých cestách. Za slunečných dnů spatříte jižní okraj Las Cañadas del Teide a dole jižní úbočí Tenerife svažující se k Atlantskému oceánu. Nad ním jako by se vznášely hory sousedního ostrova Gran Canaria.

Výška
1.364 m
Flora interest
Trekking routes
Wildlife interest

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
1
10
262
10045