Polopřírodní agro-ekologický park Anaga

Prozkoumejte hory u měst La Laguna a Santa Cruz

Horský masiv Anaga tvoří ostré hřebeny a hluboké rokle v hustě zvrásněném sledu. Pokrývá ho zelený plášť vavřínového porostu a tu a tam zahlédnete i malebnou tradiční usedlost. To všechno ani ne hodinu jízdy od La Laguna, města zařazeného na seznam světového dědictví UNESCO, nebo od hlavního města a nejvýznamnějšího přístavu na ostrově Tenerife, Santa Cruz. Prozkoumat park Anaga znamená vydat se do místa s výraznou chutí venkova, kořeněnou minulými časy, kdy vztah člověka k životnímu prostředí byl těsnější než dnes.

Výlet do vavřínového háje Anaga

Do itineráře ideálního výletu po parku Anaga musíte určitě zařadit návštěvnické středisko Cruz del Carmen u silnice TF-1. Pak se vydejte pěšky stezkou Vueltas de Taganana. Projdete po ní bohatým vavřínovým hájem a vychutnáte si atmosféru historické osady Taganana. Jako odpočinek není nic lepšího než vykoupat se v moři a dopřát si pokrm z čerstvých ryb na pláži Benijo nebo Roque de Las Bodegas. K přenocování vám poslouží oficiální ubytovna Montes de Anaga, nebo některý z četných agroturistických domů parku.

Výška
1.024 m
Flora interest
Catering
Parking
Perfoming center
Trekking routes
Public transport
Recreation areas
Wildlife interest
Localidad
Santa Cruz de Tenerife

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
No te lo puedes perder
Imagen
Título
Cruz del Carmen a vavřínový háj

Návštěvnické středisko a muzeum parku Anaga

U západní hranice parku na jeho podélné ose v blízkosti historického města La Laguna se nachází křižovatka cest Cruz del Carmen. Přímo tam stojí návštěvnické středisko a malé muzeum, ve kterých se můžete obohatit informacemi o rostlinách, živočiších a tradicích Anagy. V sousedství muzea a střediska naleznete prostornou vyhlídku. Před sebou spatříte ostrou siluetu vrcholu Pico de Teide, jako vystřiženou na pozadí modrého nebe.

K načerpání nových sil vám poslouží rodinná restaurace a kavárna, ať si přejete jenom aperitiv anebo pokrm připravený podle některého z tradičních receptů. Cruz del Carmen je ze všech stran obklopena mlžnými vavřínovými háji, příznačnými pro park Anaga. Jsou výzvou, abyste si užili zdejší přírodu a celkem devatenáct druhů stromů, které parku dávají nádech džungle. Takové jen málokdo odolá.

Imagen
Título
Síť turistických stezek

Stezky od vavřínového háje až k pobřeží

Polopřírodní agro-ekologický park Anaga skrývá mezi vavřínovými háji a roklemi kompletní síť stezek nejrůznějšími kouty zdejších hor. Oblíbenost parku Anaga mezi horskými turisty je dána různorodostí tras a bohatstvím jeho krajiny. Chcete-li si užít vavřínový háj i mořské pobřeží, zvolte cestu vedoucí k osadě Taganana. Právě v jejím cíli si můžete zaplavat v moři.

Takzvaná Stezka smyslů, Sendero de los Sentidos, je dokonalou volbou pro rodiny s dětmi a pro osoby se sníženou pohyblivostí. Čeká vás na ní spousta interaktivních zážitků v kontaktu s přírodou. Pro ty odvážnější je tu okružní trasa Chamorga. Rozevře před vámi úchvatný pohled na skalnaté masivy parku Anaga a provede vás opuštěným statkem obklopeným stromy dračince dračího.

Imagen
Título
Divoké pláže

Nerušené pláže, kde se můžete ztratit a užít si moře na Tenerife

Pobřeží polopřírodního agro-ekologického parku Anaga omývané Atlantským oceánem představuje ideální místo, kde si vychutnat moře, klid a přírodu kolem. Na některých z jeho pláží a zátok, jako např. Almáciga, najdete i hospůdku, ve které můžete vyzkoušet chutné pokrmy z čerstvých ryb, nebo se prostě ztratit na pláži Antequera, vzdálené od vší civilizace a přístupné jenom pěšky nebo lodí.

Benijo a Roque de las Bodegas na severním pobřeží parku Anaga jsou vyhledávané pláže mezi surfaři. Obě jsou dosažitelné po silnici a v jejich okolí naleznete několik různých restaurací. Kousek od pláže Roque de las Bodegas leží vesnice Taganana, z pláže Benijo můžete naopak sledovat vulkanickou krajinu skalisek Anaga a nekonečný oceán.

Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
1
10
262
10045