Surfování na spotu na El Hierro

Nejznámější surfový spot na Fuerteventura

Nejlepší vlny pro surfaře na ostrově Fuerteventura se nacházejí na spotu na El Hierro, na severu ostrova, vedle pláže Majanicho. Za svou pověst vděčí pravidelnosti a kvalitě vlnolamů. Díky tomu se stal nejnavštěvovanějším na ostrově. Ke spotu se dostanete po cestě, která spojuje centrum Corralejo a El Cotillo, nebo po asfaltové silnici z Majanicho směrem do města Lajares. Auto můžete zaparkovat přímo na spotu.

Rychlá vlna s dobrým zlomem vedle pláže Majanicho

Vlna na spotu El Hierro má dva různé vrcholky, které se lámou na vulkanickém podloží několik metrů hlubokém. Hlavní je rychlá, dutá a středně dlouhá levá vlna, ideální pro silné manévrování. Pravá vlna je kratší, ale také vytváří kvalitní zlomy. Nejlepší podmínky jsou zde od září do května, při přílivu a V-J-JV-JZ větrech a S-SV-SZ-Z swellu. I když vstup do vody po mělčině není nijak obtížné, doporučuje se speciální obuv.

Localidad
Playa del Hierro

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
4
259
13
262
10045