Surfování na El Confital

Jeden z nejlepších surfových spotů v Evropě

Na severovýchodě ostrova Gran Canaria, v samém centru města Las Palmas de Gran Canaria, se nachází jedny z nejlepších vln pro surfaře v Evropě. Pravá je dlouhá a dokonalá pro zkušené surfaře. Spot je propojen s městem třídou, po které se často procházejí sportovci a místní obyvatelé. Lokalizace spotu je velmi snadná, dostanete se sem pěšky i autem. Kvalita El Confital byla potvrzena při několika světových šampionátech, například při závodech WQS ASP a Red Bull Rival.

Turbulentní vlny přímo v hlavním městě Gran Canaria

Na spotu El Confital se vlny lámou zprava, na vulkanickém podloží, a tvoří zlom, který se formuje po celé mělčině téměř bez dna. Vertikální klesání, téměř ve vzduchu, se silným Take Off. I když je tento spot velmi konstantní po celý rok, nejlepší podmínky pro surfaře nastávají od září do května, při přílivu, V-SV větry a S-SZ-Z swell. Do vody můžete vstoupit z různých míst, ale ve dnech, kdy jsou velké vlny, je třeba dávat pozor na silné proudy, které vás mohou vytlačit na útes.

Localidad
Las Palmas de Gran Canaria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
2
259
13
262
10045