Surfování na levé vlně v San Juan

Surfový spot na pláži blízko Caleta de Famara

Na severozápadním pobřeží ostrova Lanzarote se nachází jedna z nejlepších levých vln pro surfování na ostrově. Vyniká nejen kvalitou, ale také svou polohou. Proto se na spotu San Juan konají závody jako WQS ASP a řada místních šampionátů. Dostanete se sem po neupravené cestě z blízkého rybářského městečka Caleta de Famara. Přijedete na malou písečnou a skalnatou pláž s výhledem na ostrov La Graciosa a skály Famara.

Jedna z nejlepších levých vln na surfování na Lanzarote

Levá vlna na San Juan se láme na hřbetu definovaném dnem z vulkanického reefu. Jedná se poměrně dlouhou vlnu s vertikálním spádem, která vytváří rameno na různých sekcích. Auto můžete nechat necelých 100 metrů od pláže San Juan. Vstup do vody je poměrně snadný přímo z pláže, i když budete muset docela dost plavat, abyste se dostali na vrcholek. Nejlepší podmínky pro surfování jsou mezi zářím a květnem, s J-JV-V větry a pokud možno odlivem, i když tento spot má poměrně stálé podmínky.

Localidad
Famara

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
  • Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
3
259
13
262
10045