Surfování v Igueste

Surfový spot s jednou z nejlepších levých vln na Tenerife

Na severovýchodním pobřeží ostrova Tenerife, nedaleko městečka Igueste de San Andrés, se nachází jedna z nejlepších levých vln pro surfování na ostrově. Jednotlivé sekce umožňují surfařům vybrat úsek podle svých schopností, aniž by museli vstupovat do hlavního vlnolamu. Díky tomu je spot Igueste dokonalým místem pro všechny úrovně. Spot se nachází naproti oblázkové pláži, kde je možné bez problémů zaparkovat.

Dlouhé vlny pro radikální manévry v Igueste de San Andrés

Pověst, jaké se těší levá vlna pro surfování v Igueste, je zasloužená. Na vulkanickém kamenitém podloží se formuje dlouhá vlna s vysokým hřebenem, který umožňuje radikální a silné manévry Take Off. V nejlepší chvíli se tvoří velmi duté sekce s průzračnými zlomy. Nejpravidelnější podmínky jsou od září do května. Kvalitu spotu si vychutnáte zejména při odlivu, při SZ-Z-JZ-J větrech a swellu S-SV-V.

Parking
Restaurant
Localidad
Igueste

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
  • Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
1
259
13
262
10045