Cyklotrasa pro horská kola na ostrově El Hierro

Kruhová trasa z města Valverde

Tato okružní trasa, ve které se střídá asfalt s polní cestou, vede z Valverde, hlavního města ostrova El Hierro umístěného v severovýchodní části ostrova, a prochází jeho středovou osou až po západní konec. Tato dráha odpovídá trati, která se jezdí každé čtyři roky u příležitosti oslav Sestoupení Panny Marie de los Reyes, nejpopulárnějšího místního svátku. Trasa vede krásnými strmými stráněmi v údolí Julan, které jsou přerušované roklemi. Tato krajina klesá z údolí Valle del Golfo až k moři.

Najet kilometry na kole v La Dehesa

Cesta pokračuje až k lokalitě La Dehesa de Sabinosa, jedinečné místo, kde je zapotřebí projet náročným úsekem, abychom mohli spatřit údolí Frontera z rozhledny Bascos. Zde sehrávají hlavní úlohu chvojky klášterské, pokroucené stromy deformované větrem, které se staly symbolem ostrova. Cestou zpět do Valverde je možné spatřit, jak se v dáli tyčí maják La Orchilla (El Pinar), který kdysi udal polohu nultého poledníku a představuje pomyslnou třešničku na dortu po 78 kilometrech na kole.

Distance
79 km
Výška
756 m
Slope
610 m

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
7
257
13
262
10045