Cyklotrasa pro horská kola na jihozápadě ostrova Gran Canaria

Na kole po horách parku Inagua

Tato stoupající trasa, která vede až do úžasných hor v parku Inagua na západě ostrova Gran Canaria, se charakterizuje terénem se strmými stezkami, které se střídají s vyasfaltovanými a polními cestami. V této přírodní rezervaci se nachází jeden z nejzachovalejších borových lesů na ostrově, a proto existují úseky, v nichž je nezbytné nést kolo na ramenech. Tuto zátěž by měl vzít nutně v úvahu ten, kdo se rozhodne ujet tuto 70 kilometrů dlouhou trasu s kumulativním výškovým rozdílem 1.770 metrů.

Dojezd na konec trasy v Meloneras

Poté, co vyjedete z chráněné zóny parku Inagua a necháte za sebou borové lesy, pojedete po dlouhé klesající cestě směrem k vodním nádržím jako je Chira nebo Soria, které se rozprostírají po úchvatných údolích ve středu ostrova Gran Canaria. Zde se asfalt střídá s terénem hlubokých roklí, které následují jedna po druhé až po pobřeží Arguineguín v obci Mogán. V posledním úseku umožňuje jízda po silnici kochat se krajinou, dokud se na konci trasy neobjeví pláž Meloneras.

Distance
70 km
Výška
1222 m
Slope
1770 m
Localidad
Reserva Natural Inagua

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
2
257
13
262
10045