Cyklotrasa pro horská kola na ostrově La Graciosa

Jízda po povolených cestách

Ostrov La Graciosa, největší ze souostroví Chinijo situovaný na severu ostrova Lanzarote, je chráněný jako přírodní park a představuje ideální místo pro jízdu na kole. Šlapat do pedálů po stezkách s bílým pískem a objevovat jeho úchvatné zátoky a pláže s průzračnými vodami je privilegium, které je na dosah kteréhokoliv průměrného cyklisty. Pro ochranu tohoto ráje, v němž jako by se zastavil čas, je zásadní, aby se jezdilo pouze po povolených cestách se třemi trasami, které odhalují svá nejemblematičtější místa a krajiny snů.

Tři trasy pro jízdu na kole

Přestože se jedná o malý ostrůvek, La Graciosa má toho mnoho co nabídnout. Trasa Corral - Punta del Cobre začíná v rovině La Mareta, objíždí horu El Mojón a horu Amarilla a vede po severozápadním pobřeží. Další možností je jet po okružní trase na severu od Las Agujas po horu Bermeja a pokračovat na pláž Las Conchas nebo do vesnice Pedro Barba. A pokud nechcete opustit pobřeží, můžete jet po zpáteční cestě na jihu, která vede na úžasnou pláž La Francesa se spoustou písku a průzračnou vodou.

Distance
78 km
Výška
1498 m
Slope
2020 m
Localidad
La Graciosa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
8
257
13
262
10045