Cyklotrasa pro horská kola na ostrově La Palma

Na kole po trase sopečným pohořím

Tato cesta vedoucí po lesních cestách není sice dlouhá, za to je velmi dobře využita. Trasa sopečným pohořím určená pro kola vychází z rekreační oblasti u horské chaty Pilar ve středu ostrova La Palma. Zde začíná okružní cesta pokrytá sopečným pískem vedoucí ke Cumbre Vieja z obou stran. Je více než pravděpodobné, že tato objížďka umožní sledovat, jak se vytváří moře mraků na jejich stráních. Tato skutečná podívaná se odehrává ve zdejším přírodním parku, který dělí jižní polovinu ostrova.

35 kilometrů kolem sopky Cumbre Vieja

Trasa začíná na západním svahu sopky Cumbre Vieja s mírnějším sklonem, který vám umožní se rozcvičit, zatímco šlapete do pedálů a pozorujete na jedné straně moře a na druhé mistrně seřazené sopečné kužely. Správná chvíle k tomu, abyste se ještě před návratem vyfotili, tentokrát na východní straně svahu, jehož profil je náročnější, a čeká na vás výstup dlouhý 14 kilometrů. Krátká trasa v délce 35 kilometrů, která byla bezpochyby postavena tak, abyste si ji mohli vychutnávat ze sedadla horského kola po celý rok.

Distance
117 km
Výška
617 m
Slope
1870 m
Restaurant
Localidad
Cumbre Vieja

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
5
257
13
262
10045