Cyklotrasa pro horská kola na ostrově Lanzarote

Projet po Pedales de Lava v parku Timanfaya

S chutí přejet ohromující Národní park Timanfaya vyjedete z námořnické vesnice Órzola na severním konci ostrova Lanzarote, přejedete kras sopky La Corona, vyjedete na Risco de Famara a z rozhledny del Río, která je dílem Césara Manrique, uvidíte ostrov La Graciosa. Dalším krokem na této trase známé jako Pedales de Lava je zátoka Famara, kde si můžete dát koupel, která vám pomůže překonat dlouhou cestu, na které se střídá asfalt se stezkou, a to až po sportovního zařízení La Santa.

Ujet 100 kilometrů až po Playa Blanca

Poté, co opustíte sportoviště La Santa, objeví se velké lákadlo této trasy: svět plný vrstev a kráterů, které jsou k vidění v Národním parku Timanfaya, kde vaše kolo sklouzává po vulkanickém písku. Až z něj vyjedete, můžete nabrat síly ve vesnici Yaiza a vrátit se na pobřeží, tentokrát do Salinas de Janubio. Na konci této trasy na vás bude čekat v turistické destinaci Playa Blanca asistenční vůz, se kterým můžete dojet na pláž Papagayo, která představuje zasloužený odpočinek po 100 kilometrech šlapání.

Distance
64 km
Výška
2303 m
Slope
1690 m
Restaurant

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
3
257
13
262
10045