Islote de Lobos

Treking přes sopečné kužely v severní části ostrova Fuerteventura
Stezka Lobos, jedná z nejlépe chráněných oblastí Kanárských ostrovů s její jen pět kilometrů čtverečních, umožňuje vychutnat si řadu atrakcí: od solné bažiny po útvary malých vulkanických kuželů, zvaných „hornitos“. Cesta, která vede přes malý ostrov je okružní trasa, která vede od mola k majáku Martiño. Zpáteční cesta vede přes el Puertito, který byl staré dočasné osídlení pro rybáře ostrova, kteří působili v oblasti.
Historické „Salinas“ mezi vzpomínky na tuleně
Trasa přes ostrůvek Lobos, kde je možné přijet pouze lodí z přístavu Corralejo, v severní části ostrova Fuerteventura, prochází přes sedm kilometrů zajímavostí jako solní doly Marrajo a maják Martiño, který v roce 1865 označil první stabilní lidské osídlení na tomto území. Ještě dnes jsou zachované staré trouby, dřezy, pera a tanky v zajímavém dědictví, které maximálně zachytávají tuleně jako poctu k bývalé kolonii tohoto zvířete, podle které přijal jméno ostrůvek.
Length
7,4 km
Downloadable files selection
Archivos
Imagen Archivo
Título Fichero
Islote de lobos
pdf

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
No te lo puedes perder
Imagen
Subtítulo
Islote de Lobos, Fuerteventura
Título
Molo

Toto je vstup z moře na ostrov Lobos. Jedná s o kamennou přístavní hráz asi šedesát metrů dlouhou, odkud vychází stezka, která obchází Lobos, na jižním konci ostrova. Je to hlavní vstupní cesta do Parque a na níž vplouvají čluny, které vozí návštěvníky z Corralejo.

Imagen
Subtítulo
Islote de Lobos, Fuerteventura
Título
Playa de la Concha neboli Pláž s mušlemi

Tato pláž dostala název podle svého tvaru, jelikož je to zátoka malých rozměrů pokrytá pískem, na úpatí La Caldery, což je hlavní vyvýšenina na Lobos. Na tomto místě, které je vhodné ke koupání, je malý tematický park věnovaný tuleni monachus, druhu podle něhož se ostrůvek jmenuje.

Imagen
Subtítulo
Islote de Lobos, Fuerteventura
Título
Salinas de Marrajo

Stezka nám dovoluje odbočit, abychom mohli navštívit saliny Marrajo, situované na konci pláže Playa de La Caleta. Jedná se o nové saliny, se zvláštností, že nemají přidružené konstrukce, ale jsou to bazénky a koncové bazénky, stejně jako studna. Jsou dobře zachovalé a tomuto koutu ostrova dodávají zvláštní kouzlo.

Imagen
Subtítulo
Islote de Lobos, Fuerteventura
Título
Saladar

Těsně než se dostaneme na maják, uvidíte solnou lagunu složenou z malých lagun, které se periodicky zaplavují. Vegetace, která dokáže odolat mořské vodě, je velmi zajímavá, s přítomností endemitů, jako je slaměnka z Lobos, výhradně zastoupená na tomto ostrově. Kromě toho je to mimořádné místo k pozorování ptáků, zvláště bahňáků.

Imagen
Subtítulo
Islote de Lobos, Fuerteventura
Título
Maják Faro de Martiño

Maják Martiño je hlavní stavbou na ostrově, přibližně z druhé poloviny 19. století. Zastává hlavní roli v bezpečnosti mořeplavby v Estrecho de Bocayna, mezi ostrovy Lanzarote a Fuerteventura, spolu s majákem Pechiguera na jižním bodě Lanzarote a Cotillo, proti severnímu konci Fuerteventury.

Imagen
Subtítulo
Islote de Lobos, Fuerteventura
Título
Planina Llano de los Labrantes

V této oblasti byly domy z drsného kamene, jejichž zříceniny jsou ještě viditelné. Patřily portugalským dělníkům, kteří postavili maják Martiño. Cesty, které jsou dnes na ostrově, se stavěli spolu s touto stavbou, což trvalo pět let kvůli těžkostem se zásobováním, ale i z jiných důvodů.

Imagen
Subtítulo
Islote de Lobos, Fuerteventura
Título
Jable de la Cocina

Tato písčitá planina je pozoruhodně krásná. Obcházíme ji, zatímco jdeme směrem k Puertito. Písek dává krajině bělavě zlatou barvu, mezi hromadami, píckami a charakteristickou vegetací pro tuto pobřežní zónu.

Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Bezpečnější je mít zvíře na vodítku.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
4
54784
10 13
262
10045