Tijarafe - Porís de Candelaria

Descubriendo la abrupta costa de Tijarafe
Se trata de un sendero circular que discurre por la abrupta costa de Tijarafe para acabar en el Porís de Candelaria, uno de los rincones más genuinos de la isla. Es una ruta engañosa, ya que puede parecer corta y fácil, pero hay que tener en cuenta el gran desnivel que salva. Durante el recorrido, se pasa por lugares como el Topo de Capote, Lomo del Viudo, Las Lajitas, el Descansadero de la Higuera de Las Barqueras o las Cuevas de Los Barqueros hasta llegar a Punta de las Salemas, descendiendo hasta al Proís de Candelaria con su bahía y sus cuevas.
Length
10 kilómetros

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Bezpečnější je mít zvíře na vodítku.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
5
54784
10 13
262
10045