Vyhlídka Mirador de Bascos

Vyhlídka na údolí El Golfo

Západ ostrova El Hierro byl ve starých evropských mapách označován jako „země na konci světa". Vyhlídka Bascos je skvělé místo, odkud se můžete kochat pohledem na tuto část ostrova, která je součástí biosférické rezervace UNESCO. Díky tomu, že se nachází na impozantním útesu, vám umožní výhled na celé údolí El Golfo, ohromující trhlinu o šířce 15 kilometrů a hloubce až 1500 metrů, které je pozůstatkem sopečného kráteru. Za jasných dní dohlédnete na ostrov La Palma nad modrými vodami Atlantiku.

Zastávka na cestě za křivolakými jalovci

Vyhlídka má tvar kruhu, je chráněna zábradlím a umístěna na vrcholu útesu, na skále vzniklé sopečnou činností. Těch několik málo stromů, které se v této oblasti nachází, je ohýbáno větrem, a skály a větve pokryté barevnými lišejníky se třpytí tak, že vytváří téměř magické vzezření, jako v pohádce. Stejně sugestivní jsou i tvary pověstných pokroucených jalovců na El Hierro, v oblasti obecních pastvin Dehesa, necelý kilometr od vyhlídky.

Altitude
670 m
Landscape type
Přírodní
Chráněné území
Venkovský park
Hiking trails
Parking
Localidad
Mencafete

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
  • Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
  • Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
7
9
10
262
10045