Vyhlídka Mirador de La Peña

Krásné výhledy na El Golfo z Guarazoca

Z vyhlídky La Peña v Guarazoca (na severu ostrova El Hierro) lze pozorovat důsledky dávné děsivé události: obrovský sesuv půdy dal před tisíci lety vzniknout údolí El Golfo. Skály této obrovské pukliny o šířce 15 kilometrů a výšce 1,5 km pokrývá hustá původní vegetace. Na úpatí leží sopečná rovina s vinicemi a ovocnými stromy, která končí u modrých vod Atlantiku. Z La Peña uvidíte také panenské skály Salmor, útočiště endemických obřích ještěrek.

Vyhlídka Césara Manriqua na El Hierro

Budova je architektonickou perlou, kterou navrhl César Manrique, velký kanárský architekt. Celý svůj se život věnoval tvorbě v ekologickém duchu. Na vyhlídce La Peña Manrique rozmístil mnoho rostlin, navrhl velká, široká okna a stropy z neopracovaných kamenů, aby tak vytvořil příjemné a svěží prostředí. Uvnitř mohou turisté navštívit exkluzivní restauraci Mirador de La Peña s rozsáhlým jídelním lístkem s kanárskými pokrmy, připravovanými například z tropického ananasu nebo ze skvělých čerstvých ryb z ostrova, vyhlášeného biosférickou rezervací UNESCO.

Altitude
645 m
Landscape type
Smíšené
Chráněné území
Zvláštní přírodní rezervace
Hiking trails
Parking
Restoration
Localidad
Guarazoca

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
7
9
10
262
10045