Vyhlídka Mirador de Las Playas

Výhled na zátoku Las Playas

Vyhlídka Las Playas je ideálním místem, kde zažijete pocit mravenčení, když se blížíte k útesu. Nachází se asi 20 minut autem od Valverde na vrcholu amfiteátru o průměru čtyř kilometrů, jehož svahy padají strmě do hloubky až 1 500 metrů. Na úpatí svahů, u moře, je krásná půlkruhová zátoka téměř bez zastavěných ploch, s bílými plážemi omývanými vlnami, vše v srdci biosférické rezervace Unesco na ostrově El Hierro.

Objevení skály La Bonanza

Mravenčení vás ale hned opustí a vy začnete rozeznávat skryté milníky v krajině: luxusní hotel v historické budově, tzv. parador de turismo El Hierro, skálu La Bonanza a ostrovy La Gomera a Tenerife. V oblasti se mohou vyskytovat mlhy. Pokud padne mlha, nepokračujte dál, ale vyčkejte, až se rozpustí. A po té, co si vychutnáte toto představení, využijte dobré polohy vyhlídky a zajděte si do blízké vesnice San Andrés ochutnat její tradiční skvělou kuchyni.

Altitude
1050 m
Landscape type
Přírodní
Chráněné území
Ne
Hiking trails
Parking
Restoration

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
7
9
10
262
10045