Vyhlídka Mirador de Morro Velosa

Klidné výhledy na vnitrozemí Fuerteventury
Vyhlídka je povinnou zastávkou pro každého, kdo chce objevit Fuerteventuru jinou než na turistických pohlednicích. Vnitrozemí ostrova, biosférická rezervace Unesco, překvapí návštěvníky divokou krajinou bez turistických center a písečných dun. Před návštěvníkem se otevře téměř nekonečné množství zaoblených vrcholků v nejrůznějších tónech okrové barvy a mezi nimi klikaté soutěsky s několika málo vesničkami a statky na pozadí. Bezpochyby překvapující krajina, která dodává pocit klidu a rozlehlosti.
Vyhlídka navržená Césarem Manriquem
Morro Velosa je ideální místo, kde si můžete vychutnat tuto krásnou pouštní krajinu a odpočinout si v budově vyhlídky, díle slavného a plodného kanárského umělce Césara Manriqua. Budova s elegantními rostlinami, s dřevěnou verandou a střešními taškami je oděna do barev typických pro krajinu ostrova. Uvnitř se seznámíte s geologickou historií sopečného ostrova, prohlédnete si krásnou maketu ostrova a na cestě do bývalého hlavního města ostrova, Betancurie, si zde můžete dát šálek dobré kávy.
Altitude
670 m
Landscape type
Přírodní
Protected space
Venkovský park
Hiking trails
Parking
Recreation areas
Restoration
Localidad
Betancuria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
4
9
10
262
10045