Vyhlídka Mirador de La Cilla

Vyhlídka v jeskyni Artenara

Tato vyhlídka se nachází uvnitř populární restaurace La Cilla, z jejíž terasy můžete obdivovat vrcholky ostrova Gran Canaria korunované symbolickými skalními útvary Roque Nublo a Roque Bentayga, monumentální celek prohlášený biosférickou rezervací UNESCO. Restaurace La Cilla je vytesána do hory Artenara, stejně jako vesnice uprostřed ostrova známá svými jeskynními příbytky. Abyste se dostali na vyhlídku, musíte projít celým výběžkem, přes který vede tunel o délce 50 metrů.

Typická restaurace s vyhlídkou na vrcholky hor Gran Canaria

Restaurace La Cilla je prostorná a svěží, stěny jsou obložené dřevem, neopracovanými kameny a kameny ve veselých barvách. K vychutnání vyhlídky si nemusíte dávat nic k jídlu, přesto doporučujeme telefonickou rezervaci místa předem. Na prostorné terase je k dispozici 150 míst. Můžete si zde dát například kozí maso na grilu, k tomu dobré kanárské víno a tradiční mandlový dort z Artenary.

Altitude
1.189 m
Landscape type
Smíšené
Chráněné území
Ne
Parking
Public transport
Restoration
Localidad
Artenara

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
2
9
10
262
10045