Vyhlídka Mirador de La Degollada de las Yeguas

Pohled na vyprahlou krajinu jihu Gran Canaria

Krajina z vyhlídky La Degollada de las Yeguas na jihu Gran Canaria překvapí každého, kdo ji navštíví a předem neví, co ho zde čeká. Jedná se o panoramatický výhled na svahy údolí Fataga, kaňon o délce 15 kilometrů, klikatý, široký a hluboký, s mírně zakřivenými svahy, které náhle přecházejí v téměř svislé a hrozivé skály. Tohle všechno porůstá pouštní vegetace a na pozadí se rozlévá moře. Monumentální, mnohobarevný a sugestivní celek.

Výlet autem z Maspalomas

Vyhlídka je povinnou zastávkou na cestě autem po vnitrozemí ostrova. Nachází se blízko Maspalomas, na silnici směrem na San Bartolomé de Tirajana. Návštěvníci mohou nechat vůz na rozlehlém parkovišti a řídit se informačními tabulemi, které oznamují, že místo je chráněnou krajinou a biosférickou rezervací UNESCO. A abyste si ověřili, že si takovou čest opravdu zaslouží, stačí se naklonit přes zábradlí a nechat se unést výhledem.

Altitude
842 m
Landscape type
Přírodní
Chráněné území
Chráněná krajina
Hiking trails
Parking

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
2
9
10
262
10045