Vyhlídka z nejvyšší hory Pico de Las Nieves

Nejvýše položená vyhlídka na Gran Canaria

Chcete-li zažít podstatu místa a nechat se unést atmosférou, není nic lepšího než vystoupat na nejvyšší bod ostrova. Tato vyhlídka na Gran Canaria je umístěna na nejvyšší hoře ostrova, Pico de Las Nieves, v samém středu ostrova, ve výšce 1 949 metrů. Získáte z ní rozhled na velkou část ostrova a biosférickou rezervaci UNESCO, s nekonečnými hlubokými roklemi a ostrými skalisky pokrytými vegetací a korunovanými sopečnými vrcholky podivuhodných tvarů.

Západ slunce nad mořem mraků

Na toto představení se vyplatí zajet si autem nebo autobusem až na vrchol Las Nieves. U parkoviště naleznete půlkruh z kamenů směřující na západ. Je to jednoduchá vyhlídka bez překážek, které by vám mohly zastínit výhled na krásný západ slunce. Na rozdíl od jiných míst jsou z Las Nieves nejlepší výhledy i v zamračené dny, kdy lze pozorovat Tenerife a Gran Canaria, jako by plavaly nad mořem mraků.

Altitude
1.940 m
Landscape type
Přírodní
Chráněné území
Venkovský park
Interpretation center
Parking
Recreation areas
Restoration

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
2
10
262
10045