Mirador del Pico Bejenado

Un gigante en la Caldera de Taburiente

El Pico Bejenao es una gran elevación volcánica que se encuentra al suroeste de la isla de La Palma y alcanza los 1.854 metros de altura. La montaña forma un macizo triangular entre el Barranco de El Riachuelo, el Barranco Tenisca, el Barranco de las Angustias y el borde sur de la Caldera de Taburiente. Se accede por el sendero PR LP 13,3 y para llegar a la cima hay que caminar y superar fuertes desniveles, pero la recompensa merece la pena: desde su punto más alto se observan unas espectaculares vistas. Desde la cima del Bejenao se puede admirar el esplendor del paisaje insular y las magníficas panorámicas del Parque Nacional de la Caldera de Taburiente, la Ruta de los Volcanes y el Valle de Aridane.

Altitude
1.854 m
Flora fauna interest
Hiking trails
Localidad
El Paso

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
5
9
262
10045