Montaña de La Breña

Un cono volcánico desde donde observar la Breña Baja

La Montaña de la Breña es un antiguo cono volcánico de 565 metros de altitud que se alza al este de la isla de La Palma. En el pico se encuentra el Mirador de la Breña, un lugar idóneo para observar el Valle de las Breñas y parte del municipio de Mazo. Además, si la meteorología acompaña y el día es claro, se puede divisar el Pico del Teide y la isla de La Gomera y sus famosos riscos. El lugar está coronado por la escultura conocida como la “Cruz del Millenio”.

Altitude
565 m
Landscape type
Přírodní
Flora fauna interest
Hiking trails
Parking
Public transport
Recreation areas
Localidad
Breña Baja

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
  • Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
  • Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
5
9
10
262
10045