Vyhlídka Mirador La Cumbrecita

Vyhlídka v Národním parku Taburiente

Pokud nám horský masiv Caldera Taburiente připadá jako obrovská posluchárna vytvořená přírodou, pak je vyhlídka La Cumbrecita jejím VIP křeslem. Tenhle přírodní balkón se nachází na konci úzkého údolí, které najednou končí a zůstává viset nad propastí Caldera. Impozantní přírodní údolí o průměru šesti a půl kilometrů se nachází uprostřed ostrova La Palma. Výhledy na obrovské údolí a desítky jeho roklí porostlých borovicemi jsou nezapomenutelné.

Pohled na kaskády mraků na La Palma

La Cumbrecita se nachází v národním parku Caldera de Taburiente. Příjezd autem je povolen pouze po předchozí rezervaci parkovacího místa na parkovišti vyhlídky. Rezervaci můžete také provést ve skvělém návštěvnickém centru ve vesnici El Paso. Z příjezdové cesty mohou návštěvníci pozorovat úžasné kaskády mraků nad vrcholky tohoto ostrova, biosférické rezervace UNESCO. Z vyhlídky vede několik cest dobře udržované sítě turistických stezek parkem.

Altitude
1287 m
Landscape type
Přírodní
Chráněné území
Chráněná krajina
Hiking trails
Parking

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
5
10
262
10045