Vyhlídka Mirador de Ortuño

Fotografie u nejvyšší hory Španělska

Vyhlídka Ortuño je nejoblíbenější zastávkou pro ty, kdo jedou do národního parku Teide, nebo se z něho vrací po horském hřebeni ostrova Tenerife. Na konci dne vyhlídka nabízí jeden z ohromujících západů slunce. Slunce zapadá u nejvyšší hory Španělska, načervenalými a purpurovými tóny zbarvuje strmá úbočí na severu ostrova a moře, smáčející jeho nohy. Ráj pro milovníky fotografování.

Výhledy na moře mraků na Tenerife

Na silnici TF-24, několik kilometrů od piknikového místa Las Lagunetas na severozápadě ostrova se nachází vyhlídka, jednoduchá výhybna s parkovištěm a s informačními tabulemi obklopená borovicemi s řídkým jehličím, které ohraničují výhled. Ocitnete se ve výšce 1 610 metrů nad mořem, takže můžete očekávat intenzivní slunce a velmi svěží a čistý vzduch. Případné mraky nevadí, často totiž zůstávají viset pod vyhlídkou a vytvářejí pod vámi bílé moře. Zdá se, jako by ostrov plaval.

Altitude
1200 m
Landscape type
Smíšené
Chráněné území
Chráněná krajina
Hiking trails
Parking
Localidad
La Victoria de Acentejo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
1
9
10
262
10045