Vyhlídka Mirador del Pico del Inglés

Panoramatický výhled na Tenerife

Vyhlídka umístěná na zelené střeše masivu Anaga na severu ostrova Tenerife je skvělou příležitostí vyzkoušet fotoaparát. Hlavně máte-li možnost fotit panoramaticky. Směrem na východ a za jasných dnů je vidět celý masiv až po město Santa Cruz. Směrem na západ se ostrov Tenerife se svou horou Teide majestátně zvedá od moře v plné síle. Při střední a dobré viditelnosti se z moře vynořují Gran Canaria a La Palma.

Turistické stezky v pohoří Anaga

Vyhlídka je jednoduchá a téměř bez infrastruktury: parkoviště, krátký průchod, abyste se mohli jednoduše otočit, a širší a ohrazená část na samotném vrcholku. Milovníci turistických stezek nesmí zapomenout, že PR-TF2 z Taborno do Valleseco prochází přímo přes Pico del Inglés. Dovede vás přímo do srdce proslulých vavřínových lesů, příznačných pro pohoří Anaga.

Altitude
980 m
Landscape type
Smíšené
Chráněné území
Venkovský park
Hiking trails
Parking
Public transport

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
1
9
10
262
10045