Windsurfing na pláži Vargas

Spot a kemp nedaleko letiště Gran Canaria

Na východě Gran Canaria, na pláži Vargas se nachází kitesurfingový spot, vhodný pro všechny úrovně a s velmi pravidelnými povětrnostními a vlnovými podmínkami. Pláž Vargas, ležící v blízkosti města Ingenio a letiště, je chráněná oblast, vedle které existuje kemp, do kterého téměř po celý rok přijíždějí milovníci vodních sportů. Jsou zde jak levé, tak pravé vlny, jež se lámou v několika vrcholcích, někdy s tubami.

Kitesurfing na spotu s konstantními větry

Nejstálejší větry jsou na spotu na pláži Vargas od dubna do září, díky čemuž se toto místo stává ideální pro provozování kitesurfingu. Dno tvoří písek a kameny. Doporučuje se provozovat tento sport spíše při odlivu, aby nedocházelo k tomu, že se vlna zlomí příliš blízko břehu. Nejlepší větry na tomto spotu jsou S-SV-JZ. I když je spot vhodný i pro začátečníky, při silných proudech je lepší mít již nějaké zkušenosti při vstupu do vody.

Localidad
Vargas

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
2
259
13
262
10045