Windsurfing na pláži El Cabezo

Spot s větrem a extrémními vlnami na Tenerife

Na jihu Tenerife, v blízkosti El Médano, existuje spot s extrémním větrem a vlnami, vyhledávaný zkušenějšími windsurfaři. Jedná se o pláž El Cabezo, enklávu hojně navštěvovanou milovníky windsurfingu, který vyžaduje vysokou úroveň zkušeností kvůli své nebezpečnosti ve dnech, kdy jsou velké vlny a proudy. Je součástí světového windsurfingového okruhu PWA (Asociace profesionálních windsurfařů) a doporučuje se zejména v době, kdy foukají S-SV pasáty.

Windsurfing na písečné pláži a vulkanický reef

Levá vlna pláže El Cabezo je konsistentnější a má lepší zeď než pravá vlna. Dno tvoří písek a vulkanický reef a vzhledem ke skalám, které vyplouvají na povrch během odlivu, se doporučuje věnovat se windsurfingu pouze při středním nebo velkém přílivu. V okolí je řada služeb určených pro sportovce a všude vládne turistická, surfařská a uvolněná atmosféra vlastní El Médano.

Parking
Restaurant
Localidad
El Médano

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
1
259
13
262
10045