Cestování na Kanárské ostrovy v říjnu

Už jsi někdy prožil svoji říjnovou dovolenou vleže na pláži? Nebo se věnovat svému oblíbenému vodnímu sportu? Nejlepší na mírném kanárském podnebí je svoboda, kterou poskytuje při vytváření plánů. Jakých plánů? Všech, které si přeješ: ve městě, na pláži, nebo v horách. Výběr je na tobě!

Contenido

V říjnu se koná Open Fotosub isla de El Hierro, soutěž zaměřená na podmořskou fotografii, v jejímž průběhu účastníci zvěčňují neuvěřitelné mořské dno okolo ostrova.

Kromě toho najdeš na Kanárských ostrovech velké množství škol, kde se naučíš potápět během svého pobytu, a také ta nejlepší místa pro potápění, ať už pro začátečníky, nebo pro experty. Zbav se strachu z oceánu a objev nový svět, který se před tebou otvírá.

Imagen
Contenido

V říjnu slavíme na Kanárských ostrovech náš vlastní Halloween: „Los Finaos“. Kdysi chodily děti od domu k domu, prosily o „santos“ (svaté) a dostávaly dobroty, jako mandle, ořechy či fíky. Odpoledne pak nejstarší žena v rodině vyprávěla příběhy o těch, kteří nás opustili, a potom se vycházelo do ulic, jedly se kaštany a tančilo se. V současné době tato tradice ustupuje anglosaské verzi, stále je však živá na mnoha místech na ostrovech.

Imagen
Contenido

V říjnu 1492 dorazil Kolumbus do Ameriky a změnil kurs historie. Proč nevyužít pěkného počasí a neobjevit jeho cestu přes Kanárské ostrovy? Navštiv starý dům guvernéra Gran Canarie, který mu pomohl opravit „La Pinta“, muzeum objevení Nového světa na La Gomera, nebo Hraběcí věž kde, jak se vypráví, se Kolumbus tajně stýkal s paní ostrova, Beatriz de Bobadilla.

Imagen
Contenido
  • brýle
  • ploutve
  • šnorchl