Cestování na Kanárské ostrovy v září

Co se ti vybaví, když slyšíš slovo „září“? Nám se při slovech dovolená v září vybavují pláže, slunce a plány na užívání si krásného počasí, jako návštěva vinného sklípku a ochutnávka vín s označením původu, nebo výlet na Gran Canarii, Lanzarote a Fuerteventuru pro uctění jejich patronek… a přidat se k oslavám!

Contenido

Věděli jste, že o kanárských vínech je zmínka už v Shakespearově díle? Jeho výjimečná chuť pocházející ze starých odrůd révy, které přežily škůdce mšičku révokaz, z něj učinila špičku v oboru. Pokud chceš vidět na vlastní oči, jak se vyrábí produkt s označením původu, doporučujeme ti komentovanou prohlídku jednoho z našich sklípků v průběhu tvé dovolené na Kanárských ostrovech. Některé z nich jsou stejně úžasné, jako samot

Imagen
Contenido

Ano, oficiálně se jedná o měsíc, kdy přicházejí deště a šedivé dny…, ale pokud cestuješ na Kanárské ostrovy v září, pak se zde setkáš s tak teplým a příjemným klimatem, že budeš moci bez problému pokračovat ve svých oblíbených letních aktivitách: jít na pláž a dopřát si příjemnou koupel, objevovat architekturu našich vesniček nebo si zaplatit výlet lodí za cílem pozorování velryb a delfínů.

Imagen
Contenido

V září na Kanárských ostrovech také slavíme některé z našich nejúžasnějších svátků. 8. září cestujeme až do koloniální vesničky Teror, abychom uctili patronku Gran Canarie; 15. září jedeme na Lanzarote, abychom se zúčastnili procesí věnovanému panně Dolores ­– o ní se říká, že zastavila proudy lávy, které hrozily zničením vesnici Tinajo – a nakonec 19. září se zúčastníme pouti do svatyně patronky Fuerteventury za doprovodu hudby a dobrého jídla.

Imagen
Contenido
  • cestovní deník
  • fotoaparát