Kanárská hudba

Je dobře známo, že okolní prostředí podmiňuje život lidí a má také vliv na jejich umělecký a hudební projev. Není proto divu, že Kanárské ostrovy mají velké a rozmanité hudební bohatství. Jejich kontrastní krajiny a skutečnost, že každý ze 8 ostrovů může být nepřeberným zdrojem inspirace, vedlo ke vzniku různých hudebních stylů a lidových tanců a také se stalo kolébkou jednoho z největších světových tenorů Alfreda Krausa.

Contenido

Stejně jako ve všech částech světa, i na těchto ostrovech byla hudba motorem k vytvoření vzájemných pout a spojení lidí v různých momentech života; při orání pole nebo mlácení obilí, společných prožitcích některých rituálů nebo pěveckých událostí folías či isas a tanečních malagueñas.

Takže, až budete přemýšlet o tom, jak poznat zblízka kulturu Kanárských ostrovů, zavřete oči a poslouchejte.

Imagen
Contenido

Kanárská tradiční hudba je výsledkem mnoha kulturních vlivů, evropských a amerických, které obohacovaly hudební kulturu v průběhu dějin, přitom však neopominula ani přeživší rytmy původních obyvatel.

Nicméně kanárská hudba si v průběhu času vytvořila svůj vlastní charakter, který je výsledkem idiosynkrazie kanárského lidu, a tak poskytla prostor k vytvoření mnohem pestřejšího stylu, než byl styl původní.

Imagen
Contenido

Představte si místo, kde se můžete spojit s hudbou. Představte si potěšení z hudby a možnost opakovat tyto pocity každé roční období. Koncerty, opery, festivaly klasické hudby, hlediště a nepřeberné množství hudební kultury.

A teď přestaňte jen snít a objevte Kanárské ostrovy, širokou paletu možností, kterou najdete v oblasti toho nejpříjemnějšího klimatu na světě, kde si můžete užívat dobrou hudbu 365 dní v roce.

Imagen
Contenido

Po více než 30 letech nabídky vynikající umělecké kvality se Mezinárodní festival hudby Kanárských ostrovů konsolidoval jako mezinárodní standard pro světovou klasickou orchestrální hudbu. Navíc je prvním festivalem, který každým rokem zahajuje hudební sezónu v Evropě, koná se totiž v lednu a únoru, což je na Kanárských ostrovech možné díky příjemným stálým teplotám po celý rok.

Imagen
Contenido

Toto auditorium, známé také jako Auditorium Las Palmas de Gran Canaria, nese jméno Alfreda Krause, největšího a širokým publikem milovaného kanárského tenora, na počest jeho přínosu hudebnímu světu. Navržené architektem Oscarem Tuquetsem a postavené na základech vulkanických hornin, nabízí 16 750 m² v 25 sálech, které také hostí některé z koncertů Mezinárodního hudeního festivalu Kanárských ostrovů.

Imagen
Contenido

Dříve nazývané a známé jako Auditorium Tenerife, jeho současný název vzdává hold bývalému předsedovi kanárské vlády, který se zasloužil o vystavění tohoto hudebního centra během svého předsednického působení v radě na ostrově Tenerife. Při pohledu na jeho působivý design architekta Santiago Calatravy zůstanete bez dechu, stejně jako při nahlédnutí do jeho programu, který nabízí hudební koncerty nejrůznějších stylů a také další typy představení scénického umění.

Imagen